KOBIETY

 

STRAJK KOBITET – CIĄGLE AKTULANY PROBLEM DYSKRYMINACJI W OCHRONIE ZDROWIA I PRAW KOBIETY W POLSCE. WYROK TK JULII PRZYŁEBSKIEJ JEST POPIERANY PRZEZ KOŚCIÓŁ KATOLICKI ORAZ PARTIĘ RZĄDZĄCĄ PiS. 


Justyna Biedrawa


SUBSKRYBUJ
Podmiot nie zgadza się z orzeczeniem, podmiot się wkur*** na wasze życzenie. Postanowiłam wykorzystać swój głos w słusznej sprawie, skoro jeszcze go mam. A jak to mówią: muzyka – lekiem na całe zło. Piosenka z dedykacją dla wszystkich tych, którzy zapominają, że kobiety nie gęsi i swoje zdanie mają, i uwaga: też przeklinają! Ale za to w jakże subtelnym stylu. Drogi słuchaczu, nie odpowiadam za to, czy Twoje uczucia polityczne, antyfeministyczne zostaną zranione – sam decydujesz, co klikasz 🙂 Słowa: Justyna Biedrawa Beat: Sekko Za realizację dziękuję: NONAGRAM studio (https://www.facebook.com/nonagramstudio) Michał Pagórek, Angie Wrona, Karol Peszko Tekst: Będę mówić grzecznie, będę mówić miło, gdy w moim kraju moje zdanie będzie się liczyło, jakby to było miło, gdyby moje zdanie coś znaczyło. Zawsze mówię grzecznie, zawsze mówię ładnie, dbam o składnię, nie przeklinam przesadnie. Subtelna jestem jak mało kto, dziś jednak na me usta ciśnie się to jedno słowo Wypierdalaj grzecznie mówiąc spadaj od kobiet wara bardzo proszę wypierdalać Mówisz, że za dużo mówię, z poglądami się obnoszę, a kobiecie nie wypada przecież tyle gadać. Weź już spadaj, na bosaka spadaj Daj nam żyć, daj nam decydować, średniowiecze zostaw w tyle, przecież nie chcesz nas już chyba denerwować. Mężczyzno drogi, kobieta to podmiot mądry, podmiot rozsądny, myślący, praw swych godny, wolności głodny Podmiot nie zgadza się z orzeczeniem, podmiot sie wkurwia na wasze życzenie. Wypierdalaj grzecznie mówiąc spadaj od kobiet wara bardzo proszę wypierdalać Trzeba było nas nie denerwować trzeba było przystopować A teraz… Wypierdalaj grzecznie mówiąc spadaj od kobiet wara bardzo proszę wypierdalać #strajkkobiet #wypierdalać #trzebabyłonasniedenerwować

Ogólnopolski Strajk Kobiet
 
Co się dzisiaj działo, i co się będzie działo?
1. Pierwsze spotkanie Rady Konsultacyjnej.
WSTĘPNY skład Rady: Barbara Labuda, Danuta Kuroń, Dorota Łoboda, Katarzyna Pikulska, Bożena Przyłuska, Dominika Lasota, Nadia Oleszczuk, Robert Hojda, Kinga Łozińska, Paweł Kasprzak, Jacek Wiśniewski, Monika Płatek, Katarzyna Bierzanowska, Sebastian Słowiński, Michał Boni, Mirosława Makuchowska, Aleksandra Kaczorek, Beata Chmiel, Roman Kurkiewicz, Piotr Szumlewicz.
Rada będzie pracować w obszarach tematycznych – polach walki –w formie zespołów roboczych. Skład Rady nie jest ostateczny i zamknięty, wręcz przeciwnie – dopiero zaczyna się on kształtować. Ostatecznie będzie ona liczyć MINIMUM KILKADZIESIĄT OSÓB – osób eksperckich, aktywistek i aktywistów oraz osób z doświadczeniem opozycji demokratycznej.
Zbieramy i prosimy o zgłoszenia i rekomendacje osób – eksperckich i z doświadczeniem aktywistycznym.
Rada ma dwa zadania w tym momencie protestów:
– praca nad postulatami zbieranymi z protestów i komentarzy, tak aby głos z ulicy uporządkować i uwspólnić (co powinno się wydarzyć?)
– praca nad praktycznymi ścieżkami wyjścia z bagna, w którym znalazłyśmy i znaleźliśmy się w wyniku rządów PiS (jakie są rozwiązania problemów, które wyrzuciły nas na ulicę, w każdym z pól walki?).
Mamy 13 obszarów – pól walki. Są to:
1) prawa kobiet – koniec piekła kobiet
2) prawa osób LGBTQIA+ – LGBT to ludzie, nie ideologia
3) świeckie państwo
4) praworządność – wolne sądy i służby państwowe, nie partyjne
5) państwo – legalne instytucje, prawdziwi RPO i RPD
6) pandemia – walka z katastrofą w ochronie zdrowia i łagodzenie skutków pandemii
7) klimat i prawa zwierząt
8) stop faszyzacji życia publicznego – no pasaran!
9) rynek pracy – niech nie będzie śmieciowy!
10) edukacja – walka z katastrofą w szkolnictwie
11) niepełnosprawność – prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami
12) media – wolne media/ stop propagandzie
13) nigdy nie będziesz szła sama – wsparcie dla dzieci i młodzieży/ walka z kryzysem w psychiatrii
Są to nazwy robocze pól walki, których dotyczą postulaty osób protestujących – w toku prac Rady mogą ulec zmianie, mogą być inaczej ukształtowane.
Gwarantujemy Wam, że Rada będzie pełnić rolę wyłącznie służebną w stosunku do Waszego głosu na ulicach. Powołujemy ją, bo o tym, co z prawami kobiet i co z tą Polską nie może decydować sama Fundacja OSK, ani Strajk Kobiet jako ruch społeczny. Dzieje się coś większego. Dzieje się coś wielkiego. Czujemy się w obowiązku ZAGWARANTOWAĆ Wam, że nic o Was bez Was, nic ponad naszymi i Waszymi głowami. I potrafimy to zrobić.
Rada nie napisze wielkiego ambitnego utopijnego programu do szuflady, tylko INSTRUKCJĘ WYJŚCIA Z BAGNA.
Jutro podane zostaną adresy mailowe do kontaktu w 13 polach walki oraz adres ogólny do zgłoszeń/ rekomendacji do pracy w Radzie.
2. Konferencja prasowa:
Na konferencji prasowej po pierwszym spotkaniu WSTĘPNEGO składu Rady podane zostały następujące informacje:
– 13 pól walki (punkt powyżej)
– zadania Rady
– przypomnienie ultimatum dotyczącego kwestii aborcji, od której zaczęły się protesty – rząd miał czas do zeszłej środy, żeby załatwić sprawę oświadczenia mgr Julii Przyłębskiej o zakazie aborcji. Nie zrobił tego, zamiast tego mamy festiwal idiotycznych oświadczeń mieszanych z pogróżkami, pomysłów kompromisu z kompromisem z kompromisem
– kolejne ultimatum – rząd ma tydzień, żeby zająć się katastrofą w systemie ochrony zdrowia, przenosząc środki budżetowe m. in. z finansowania Kościoła i TVPiS na finansowanie ochrony zdrowia, tak aby było na poziomie 10%
– i kluczowe – rząd ma czas do końca roku, żeby pokojowo podać się do dymisji, aby można było zacząć sprzątać ten bałagan w każdej sferze życia publicznego
3. Kluczowe propozycje działań na przyszły tydzień
– poniedziałek – blokady miast, które będą trwały przynajmniej do czasu wycofania się PiS z zakazu aborcji
– środa i inne dni – łańcuch solidarności, czyli wsparcie mobilne – wyjazdowe i w mediach i social mediach dla inicjatorek protestów na podstawie mapy represji (mapy miejsc, w których policja/ prokuratura nękają inicjatorki protestów)
4. Sztab i Fundusz Solidarności
– OSK stworzyło profesjonalną mapę wydarzeń wraz z formularzem dla inicjatorek protestów, tak aby dotrzeć do wszystkich osób, także tych spoza struktur Strajku Kobiet, ze wsparciem logistycznym, organizacyjnym i finansowym: https://www.facebook.com/ogolnopolskistrajkkobiet/posts/5319531374739484
– OSK proponuje formy i terminy działania zbiorowego, ale to ludzie działają, ludzie robią rzeczy, spacerują, organizują się, robią niesamowite transparenty!
Wiemy, że jesteście zmęczone i zmęczeni. Lepiej czuć zmęczenie, niż taki potworny strach, jaki czuje Kaczyński, który sam sobie zrobił w piątek #zostańWdomu przy pomocy jakichś 2000 policjantów. A na pytanie: “no ale jakie mamy szanse obalenia tego rządu i zrobienia Polski jak należy, w której kobieta nie jest rzeczą i nie rządzą nami złoczyńcy i złodzieje?” odpowiadajcie: WIĘKSZA NIŻ KIEDYKOLWIEK WCZEŚNIEJ. Siły!

Jolanta Banach o:

 

GDAŃSK 2020-10-26

https://lewica.tv/news/

error: Content is protected !!