FORUM

FORUM

Publikujemy ciekawe rozmowy, poglądy. Materiały, które nie mają charakteru NEWS.  Na początek rozmowa Joanny Szkudlarek z prof. Magdaleną Środą. Kolejne materiały w odrębnych zakładach menu. 

 

Joanna Szkudlarek “Miałam przyjemność porozmawiać z prof. Magdaleną Środą o jej nowej książce “Obcy, inni, wykluczony”. To rozmowa – moim zdaniem – bardzo ciekawa. Trudno zresztą o temat bardziej “na czasie”. Chociaż żadnych recept od Pani Profesor nie udało mi się “wyciągnąć”, zostało we mnie dużo ważnych myśli, więc dzielę się tym materiałem z dumą i przyjemnością. Spoiler alert: jest też o LGBT!”

Rozmowa z prof. Magdaleną Środą w cyklu Terytoria online. Prowadzi Joanna Szkudlarek: Nasza humanistyczna i progresywna kultura dostarcza wielu wzniosłych i uniwersalnych idei, takich jak miłość bliźniego, gościnność, tolerancja, prawa człowieka. Ale czy rzeczywiście są one uniwersalne? Trzeba spojrzeć na nie okiem obcych i innych, by dostrzec, że jasna strona humanizmu ma swój mroczny rewers. Różnie go można nazwać: barbarzyństwem, kolonializmem, imperializmem, faszyzmem, rasizmem, nihilizmem. Równość bowiem jest projektem, dyskryminacja – faktem. Czy posthumanizm zmieni tę sytuację?

error: Content is protected !!